Reference - podnikatelé, obchod a výroba

Naši zákazníci v oboru obchodu, podnikání a výroby pokrývají široké spektrum služeb a produktů. Ekonomický systém Harmonik dokáže svým modulárním systémem pokrýt všechny běžné potřeby pro zvládnutí obchodu a přinést tak svým uživatelům napříč obory a celou Českou republikou užitečný nástroj ke zvládnutí a pokrytí denního firemního provozu. Vybíráme některé z našich zákazníků (abecední řazení), představujeme jejich formu podnikání a prezentujeme míru využití ekonomického a účetního systému Harmonik v jejich společnostech.

 

Třebíč / Znojmo - prodejce barev a laků - www.cscolor.cz

Firma CS-COLOR s.r.o. vznikla v r. 1998 a zabývá se specializovaným velkoobchodním a maloobchodním prodejem nátěrových hmot, tmelů, lepidel, stavební chemie, malířských pomůcek a stříkací techniky. Sortiment je nabízen s vysokou úrovní servisu spojených s poradenstvím, tónováním, rozvozem zboží a individuálního přístupu k zákazníkovi. Konkurenční výhodou firmy je, že provádí také aplikaci maleb, nátěrů, dekoračních nástřiků, zateplovacích systémů včetně povrchové úpravy, tedy nabízí zákazníkům komplexní servis.

Hlavní devízou nasazení ekonomického software Harmonik je v datovém propojení obou poboček, které jsou v Třebíči a Znojmě. Pomocí přenosů dat - replikací, jsou data na obou pobočkách stále synchronní a je tak možné okamžitě zjistit, jaké jsou např. skladové zásoby na druhé pobočce. Do přenosů dat je zapojený také e-shop www.cscolor.cz, objednávky pořízené v obchodě se automaticky přenáší do modulu Přijatých objednávek, opačným směrem se přenáší skladové karty a stavy skladu. Obě pobočky slouží také jako prodejny, ve kterých nakupují zákazníci. Uplatní se zde modul Prodejna, včetně možnosti platby přes platební karty. Firma tedy využívá všechny možnosti skladového hospodářství, ale nejen jeho. I další moduly jako účetnictví, banka nebo mzdy jsou denně využívány a společně tak tvoří komplexní nástroje v řízení firmy.

 

Praha - odpadové hospodářství - www.domcek-odpady.cz

Firma Domeček - odpady s.r.o. byla založena v roce 1995 se zaměřením na oblast nakládání s odpadem a dopravu stavebních materiálů. Zajišťuje odvoz sutě a odpadu, včetně nakládání s nebezpečnými odpady, úklid černých skládek, překladiště odpadů - třídění odpadu. Provádí likvidaci a skartaci datových nosičů a dokumentů. Prodej písku a štěrku.

Specifika podnikání v odpadovém hospodářství sebou přináší také specifické požadavky na ekonomický software. S důrazem na efektivitu práce byl vytvořen převodový můstek, který ze specializovaného programu evidence odpadů přebírá veškeré podklady k fakturaci tak, aby tyto doklady nemusely být duplicitně znovu vytvářeny nebo přepisovány. Protože společnost měsíčně vystavuje stovky faktur, je časová úspora, díky importu faktur, nedocenitelná. Po zaúčtování faktur, se z Deníku získávají data nákladů a výnosů, která jsou díky přehledným a na míru připraveným uživatelským tiskovým sestavám kdykoliv připraveny pro analýzu výsledku hospodaření.

 

Klatovy - prodejce elektro - www.elektro-astra.cz

Firma Elektro Astra spol. s r.o. se sídlem v Klatovech, se zabývá prodejem elektra a to v širokém sortimentu. Televize, satelity, elektrospotřebiče, instalační technika, autopříslušenství, to vše lze od společnosti získat a to jak v maloobchodní tak velkoobchodní prodejně. Dále firma poskytuje servis elektroniky a zabývá se také instalací a prodejem solárních komponent pro sluneční elektrárny.

Pro firmu Elektro Astra představuje Harmonik širokou podporu, především ve své skladové části. Ta poskytuje příjem zboží na specifické sklady, rozpočítání vedlejšího nákladů (dopravu, balné, apod.) nebo evidenci výrobních čísel nebo šarží zboží. Skladové karty (zboří k prodeji) je možné dělit do kategorií, přiřazovat různé ceny pro malo i velkoobchod, nebo časově omezené akce pro dealery nebo i koncové zákazníky. Prodeje jsou zajišťovány přes moduly Fakturace, Dodací listy nebo přímý prodej přes modul Prodejna.

 

Olomouc - cestovní kancelář - www.bohemianfantasy.cz

Cestovní kancelář Bohemian Fantasy spol. s r.o. se věnuje pořádání zájezdů již 25 let. Připravuje nabídku s cílem uspokoji představy o nejlépe prožité dovolené. Snaží se o vysokou kvalitu poskytovaných služeb se zachováním přijatelných cen. V nabídce najdete termální lázně a kvalitní wellness hotely v Maďarsku, na Slovensku i v České republice. Přináší velký výběr poznávacích zájezdů.

V cestovní kanceláři využívají potenciál především fakturační modul. Ten nabízí vystavování faktur v hotovostním nebo bezhotovostním režimu, platbu platební kartou, faktury v cizí měně, zálohové faktury apod. Všechny tiskové sestavy faktur jsou upraveny na míru a opatřeny logem společnosti. Vystavená faktura se tiskne přímo na místě, nebo se zákazníkovi posílá pomocí e-mailu a to přímo z programu Harmonik. Měsíčně se založí desítky faktur a tyto jsou automaticky systémem replikací přenášeny do účetní firmy, která je zpracuje - ale už bez nudného ručního přepisování faktur.

 

Praha - koupelnové a kuchyňské studio - www.genovabohemia.cz

Firma Genova Bohemia spol. s r. o. byla založena v roce 2000, jenž navázala na prodejní aktivity firmy Spark s.r.o. Společnost je výhradním dovozcem výrobků firem USMetrix lepené PVC a CPVC a filtračních zařízení AQUAFILTER do ČR. Oba dovozní artikly jsou vzhledem ke vstoupajícímu zájmu klientů rozvíjeny tak, aby prodejci nemuseli vynakládat žádné finanční a reklamní náklady při prodeji těchto komodit. Základním principem je ovšem rychlý přísun informací, komplexní servis a velké skladové zázemí.

Ve svém skladu ve Vestci u Prahy nabízí svým zákazníkům společnost Genova Bohemia přes třicet tisíc skladových položek. Pro snadnější a efektivnější vyhledávání a obsloužení skladu slouží čtečky čárových kódů. Spárované EAN kódy s interním označením skladových karet se použijí pro některý ze zvoleného způsobu komunikace mezi čtečkou a ekonomickým systémem Harmonik. K dispozici jsou přenosy faktur, dodacích listů, dobropisů a vytváření příjmů na sklad. Připravena je také inventura. Z programu se do čteček automaticky načítají číselníky zákazníků a jejich provozoven. Celý systém obousměrné komunikace mezi terminály čteček čárových kódů a programem přináší obsluze programu i zákazníkům firmy rychlejší a snažší vyřízení objednávky a efektivní vedení rozsáhlého skladu.

 

Libina - výroba a konstrukce - www.getura.cz

Společnost GETURA PLUS, s.r.o. se specializuje na výrobu statorových a rotorových plechů větších rozměrů. Je také úzce specializovaná na výrobu lisovacích nástrojů, počínaje návrhem, konstrukcí, výrobou a v případě potřeby i opravou. Od roku 2011 je jedním z předních dodavatelů společnosti Siemens Mohelnice.

I v jedné z nejdelších obcí v ČR, v Libině na Šumpersku, také ke své každodenní práci používají ekonomický software Harmonik. Kromě běžných činností, jako je vedení účetnictví nebo zpracování mezd, mají ve firmě GETURA Plus nainstalovaný také svůj speciální modul. Ten zabezpečuje kompletaci rotorových součástí, tisk protokolů a sestavování technologických postupů. Protože jsou postupy sestavování součástí přímo svázány se skladovým hospodářstvím, je možné sledovat aktuální stavy zásob nebo provádět snadné plánování objednávky nových dílů.

Praha - realizace podlahových krytin a koberců -www.kmd.cz

Firma KMD PLUS s.r.o. je specialistou na nadstandardní podlahové krytiny a působí na českém trhu od roku 1997. Je přímý a na vybrané komodity dokonce exkluzivní dovozce do ČR. Ve specializované provozovně (showroom CITY TOWER na pražské Pankráci) nabízí široký výběr nadstandardních podlahovin od předních evropských výrobců za nejvýhodnější ceny na trhu. Specializace firmy je velmi úzká, nenabízí to, co najdete na každém rohu, ale snaží se spíše přinášet ty nejkvalitnější podlahové krytiny za ty nejvýhodnější ceny na českém trhu. 

Společnost KMD PLUS s.r.o. využívá ekonomický program na svých dvou pracovištích. Pracoviště v Nuslích je centrálou firmy. Na centrále se zpracovává kompletní účetnictví firmy, včetně mezd. Centrála je propojena pomocí replikací s pobočkou Tower, která sídlí na Pankráci. Na pobočce pracují obchodníci, kteří zde mají také showroom se zbožím, které nabízejí. Obchodníci pracují se skladovými moduly Nabídky, Objednávky, Dodací listy a Fakturace. Velké oblibě se ve firmě těší editor Sestav a grafů, pomocí kterého si společnost vytvořila několik desítek svých vlastních tiskových sestav, včetně loga nebo podpisu kompetentní osoby vystavující tiskový doklad.

Turnov - výrobce odlitků - www.slevarna-turnov.cz

Komerční slévárna šedé a tvárné litiny Turnov je tradiční výrobce odlitků sklářských forem a odlitků z šedé a tvárné litiny. Firma byla před privatizací v roce 1997 součástí státního podniku Sklostroj, který je společně s firmami EMHARD, BDF a HEYE světovým výrobcem sklářských linek na výrobu obalového skla. Slévárna pro tyto sklářské stroje vyrábí odlitky hydraulických, pneumatických a vysoce namáhaných strojních dílů ze šedé a tvárné litiny. Samozřejmostí je dodávat k těmto linkám i sady sklářských forem z materiálu BT3. Podnik má k dispozici vlastní kapacity pro výrobu a opravy dřevěných, epoxydových a kovových modelů.

Praha - železniční dopravce - www.kzc.cz

Klub železničních cestovatelů KŽC, založený roku 1985, odbor Klubu českých turistů, je celorepublikovým sdružením osob se zájmem o železnici, cestování, turistiku a poznávání technických, kulturních, historických a geografických zajímavostí České republiky a jejího blízkého i vzdáleného okolí. Aktivity klubu jsou zaměřeny na poznávání, využívání a propagaci převážně kolejových prostředků hromadné dopravy osob ve spojení s klasickou turistikou. Činnost klubu se v posledních letech vyvinula zejména v realizaci víkendových motoráčkových a turistických akcí.

Železniční cesovatelé už dnes nejsou pouze čistě uzavřené skupina cestovatelů vlakem (i když jádro stále zůstává), ale především poskytovatel a provozovatel drážní dopravy jako takové. Kromě klasického zpravocání účetnictví, které nabízí ekonomický software Harmonik, jsme pro účely KŽC připravili specializovaný modul řízení, který umožňuje posílat datové zprávy pro Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) s informacemi o možnosti vlaků na českých želenicnicích. Harmonik se tak stává také informačním systémem pro evidenci řízení a složení vlaků. Modul umožňuje pohodlnější správu zadávání připravenosti a rozborů vlaků, než poskytují webové aplikace COMPOST (České dráhy - Informační systémy) a APORT (SŽDC). Výhodou je snadnější obsluha a především automatické generování připravenosti ze šablon v požadovaných časech.

Šternberk / Olomouc / Brno - výrobce výtahů - www.liftmont.cz

LIFTMONT CZ s.r.o. je společnost s dlouholetými zkušenostmi v oblasti výroby výtahových dílů a montáží nových výtahů, modernizací již provozovaných výtahů a servisních služeb v celém spektru. Firma sídlí ve Šternberku, kde má k dispozici 1800 m2 výrobních a skladovacích prostor. Servisní, montážní a modernizační aktivity provádíme z naší hlavní pobočky v Olomouci a ze strategických spádových center.

Pokud má firma více oddělených pracovišť v různých městech, přesně jako LIFTMONT CZ s.r.o., pak se jako ideální propojení účetních a výrobních dat v rámci celé společnosti jeví nasazení přenosů dat - replikací. Na hlavní pobočce sídlí vedení společnosti, účetní oddělení, obchodníci a nákupčí. Obchodníci pracují se skladovými zásobami a objednávají nejvýhodnější dostupný materiál od dodavatelů. Informace o objednananém nebo naskladněném materiálu se přenáší do Šternberku, kde výrobní divize skládá jednotlivé zakázky výtahů. K řízení výroby používají v Harmoniku k tomu určený modul Expedice a Výroba, který poskytuje definováni zakázek, přiřazení pracovníků, definici výroních pracovišť a časů pro splnění ternímů. Aktuální rozpracovanost zakázek a porovnání vůči plánovaným termínům lze přehledně zobrazit v připojených tiskových sestavách. 

Ostrava - prodejce chemických látek a přepravní služby  - www.metalspeed.cz

Společnost METAL SPEED, s.r.o. se sídlem v Ostravě zahájila svoji činnost v roce 2006. O rok později získala certifikáty ISO pro všechny hlavní činnosti svého podnikání. Zabývá se přepravou sypkých materiálů, odvozem stavebních sutí, odvozem odpadů, pronájmem kontejnerů na odvoz odpadů. Druhou hlavní oblastí je specializace na dovoz a prodej širokého spektra anorganických chemických látek.

Praha - nakladatelství - www.omegagroup.cz

Společnost Omega Publishing Group, s.r.o., vznikla v roce 1998. Jejím prvním vydávaným titulem byl odborný časopis o spotřební elektronice s názvem Hi-Fi. Během následujících dvou let se časopis natolik dobře etabloval na trhu, že v průběhu roku 2000 začíná společnost hledat cestu, jak rozšířit svoji vydavatelskou činnost na širokém poli domácí zábavy. Krokem k tomu se stává spojení s vydavatelstvím Art Consulting, jehož první publikací byl měsíčník o počítačových hrách Score. Již v polovině roku 1994 se časopis Score stal nejprodávanějším titulem s touto tématikou na českém trhu. Toto prvenství si udržel dodnes. Penetrace časopisu Score na trhu je vyšší, než jakéhokoliv jiného časopiseckého titulu podobného zaměření v Evropě. Kromě vydávání uvedených časopisů, patří mezi naše tituly také Digitální Foto, AudioVideo nebo Víno&Styl.

Nakladatelství Omega Publishong Group s.r.o., kromě běžných funkcí programu, využívá také speciální uživatelský podprogram pro správu a distribuci licenčích čísel ke hrám pro časopis Score. Uživatelský program je tvořen souborem číselníků pro evidenci čísel časopisu, vydaných her v jednotlivých číslech nebo správou uživatelsých účtů. Nástroj poskytuje komplexní správu pro evidenci, tisk nebo posílání e-mailových upozornění nebo newsletterů a poskytuje podporu internetovým stránkám časopiosu Score. 

Příbram - čerpací stanice - www.omv.cz

Společnost OMV vstoupila na český trh v roce 1991. OMV Česká republika, s.r.o. má centrálu v Praze a v současné době provozuje 206 čerpacích stanic a drží 13% podíl na trhu v České republice. Čerpací stanice OMV jsou multifunkčními centry služeb – jsou to čerpací stanice pro lidi i vozidla. Zákazníci OMV mají k dispozici paliva, maziva a služby mycích linek té nejvyšší kvality; kromě toho 118 stanic VIVA nabízí čerstvé sendviče, občerstvení a širokou škálu doplňkových služeb.

Karlovy Vary - prodejce šperků - www.onstyle.cz

Společnost ONstyle s.r.o. prodává své zboží po celé ČR na více než 60 ti místech. Její prodejny najdete v téměř každém větším městě v obchodních centrech. Soustředí se nejen na prodej piercingu, ale z větší části také na moderní bižuterii, stříbro, šperky z chirurgické oceli, hodinky a různé módní doplňky.

Kromě běžných činností, které jsou spojeny s fungováním firmy, tedy zápisy dat do účetního deníku, vystavování příkazů k úhradě, importy homebankingu nebo vystavování faktur, fungují ve společnosti ONstyle také elektronické importy faktur. Společnost provozuje na stánkách www.rytisperku.cz služby spojené s gravírování šperků. Objednávky od zákazníků se zaznamenávají a 1x za měsíc se hromadně naimportují do programu Harmonik. Po importu lze faktury naráz poslat k zaúčtování a po provedení předkontací jsou doklady přeneseny do deníku a zaúčtovány. Celý proces tak šetří čas přepisováním faktur a eliminuje také chyby, které by se mohly během ručního zpracování faktur vyskytnout.

Nepomuk - pneuservis - www.pneuduchekhavel.cz

Firma Pneu Duchek Havel s.r.o. nabízí odbornou výměnu kol (pneu, disků, duší, ventilů) včetně přesného vyvážení na stacionárním zařízení, huštění a ekologické likvidace ojetých pneumatik pro osobní a nákladní automobily, motocykly i zemědělské a stavební stroje. Kromě toho také zabezpečí prodej pneu, servis automobilů - rychloservis, výměny rozvodových řemenů, čištění klimatizací nebo přípravu a odvoz vozidla na STK.

V pneuservisu Pneu Duchek Havel využívají celé spektrum modulů, které software Harmonik nabízí. Pro provozní část to jsou moduly skladové, tedy Příjem na sklad, Výdej ze skladu, Objednávky a rezervace, které jsou propojeny se skladovými zásobami. Vyřízené objednávky se přenáší do Dodacích listů nebo Fakturace. V těchto modulech již pracují zaměstnanci administrativní části společnosti. Ti vytvořené faktury tisknou nebo posílají zákazníkům e-mailem. Účetní společnosti následně doklady kontroluje a přenáší do účetnictví. Program se ve firmě používá také pro zpracování mezd a personalistiky.

Strakonice - prodej a servis turbodmychadel - www.rematurbo.cz

REMA TURBO s.r.o. to je servis, prodej a poradenství turbodmychadel. Ve své provozovně ve Strakonicích nebo u svých partnerů po celé ČR zajistí individuální přístup a bezplatné poradneství, turbodmychadla pro osobní, nákladní automobily, traktory, zemědělské a stavební stroje, lodě, průmysl nebo motosport. Mezi spokojené zákazníky patří ŠKODA Auto, Jipo Cars, Dopravní podnik hl.m.Prahy a další.

Firma Rema Turbo používá program Harmonik pro komplexní účtování v podvojném účetnictví. Jedná se o obchodní i dílenskou část firmy. Každý zaměstnanec v obchodním úseku provádí na svém počítači fakturaci, skladník vede skladové hospodářství. Vše zastřešuje hlavní účetní, která vše účtuje na svém počítači, včetně agendy mezd. Program je srozumitelný a uživatelsky velmi příjemný.

Olomouc - personální agentura - www.rodych.cz

Personální agentura Rodych s.r.o. se zaměřuje na pracovníky strojírenských profesí. Na trhu se pohybuje již více než deset let. Svoji činnost provozuje na základě povolení Ministerstva práce a sociálních věcí. Je držitelem certifikace ISO 9001:2001. Zaměstnanci společnosti se úspěšně uplatňují ve firmách nejen v České republice, ale po celé Evropě. Firma pomáhá spojovat nejen zdravý úsudek zaměstnavatelů a zručnost pracovníků, ale přispívá i k pozvednutí profesionality oborů ve strojírenství.

Praha - služby úklidu a čištění - www.rpmservice.cz

Společnost RPM Service poskytuje komplexní služby v oblasti průmyslového úklidu a čištění. Počátek činnosti směřuje do roku 1991. V současné době patří RPM Service mezi největší úklidové společnosti na českém a slovenském trhu. Síť regionálních poboček pokrývá celé území České a Slovenské republiky, čímž je zabezpečena maximální dostupnost a flexibilita poskytovaných služeb. Od samého počátku je kladen důraz na vysokou kvalitu, profesionalitu a na individuální přístup ke každému zákazníkovi.

Slaný - restaurace a pivovar - www.tovarnaslany.cz

„Špičková technologie, kvalitní suroviny a poctivý přístup k řemeslu.“ Motto slánského minipivovaru Továrna slibuje milovníkům zlatavého moku nabídku nejen z tuzemské spodně kvašené pivní klasiky, jakou jsou piva výčepní nebo ležáky, ale i výběr z pestrých pivních stylů pro českou kotlinu méně obvyklých. Ty dozajista potěší ctěný pivařský apetýt těch z vás, kteří holdujete hořkému ALE, stoutům, bockům nebo weizenům.  Pivní klasiku i speciality si ráčejte vychutnávat moci v naší zbrusu nové stylové pivnici s varnami, „osmiliberním“ čepem a otevřeným grilbarem.

Nasazení programu Harmonik není přímo v prostorech restaurace a pivovaru, ale v administrativní části. Universální prostředí programu umožnilo evidenci netypického segmetnu - výroby piva. Při výrobě vznikají objemy pro stáčení, ale také odpad. Zároveň se z něčeho vyrábí (chmel, slad). Pro proces výroby je využito veškeré funkcionality v oblasti skladů - příjmy na sklad v podobě "Varných listů" , výdeje ze skladu (ruční výdaje, nebo automatické přes fakturaci a dodací listy), přesuny mezi sklady (stáčení do tanků, sudů nebo sklenic) apod. Celý proces výroby je tak evidovaný, včetně následného prodeje. Je tedy možné sledovat skladové zásoby různých druhů uvařených piv, jejich šarže (datumy uvaření), ale také stav zásob potřebných pro výrobu.

 

Praha / Ostrava - advokátní kancelář - www.akvks.cz

Advokátní kancelář Vyroubal, Krajhanzl, Školout je jednou z předních advokátních kanceláří v České republice. Nabízí komplexní právní služby vysoké odborné kvality jak českým, tak i zahraničním subjektům různého oborového spektra a velikosti a to ve všech hlavních oblastí práva. Právníci společnosti jsou rozděleni do odborných týmů, které jsou zaměřené vždy na určitou oblast práva. Toto rozdělení umožňuje zvýšit odborný potenciál každého právníka ve prospěch klienta a jeho konkrétního zadání.

V advokátní kanceláři je práce s programem Harmonik rozdělena na několik vrstev. Koncipienti a advokáti mají přístup do specializované části programu, tzv. "Záznamníku", který si lze představit jako na míru upravený modul CRM. V něm se evidují vykonané advokátní služby. Každý měsíc pak společníci nebo odpovědní pracovníci údaje schválí přes funkcionalitu digitálních podpisů. Po schávelní je možné přenést pořízené úkony do modulu Fakturace. Účetní oddělení tyto automaticky vytvořené faktury zpracuje - vytiskne, pošle e-mailem a provede jejich zaúčtování. Získané údaje slouží také jako podklady při zpracování mezd, odměny za vyúčtované služby jsou pracovníkům přičítány do jejich mzdy. Společníci advokátní kanceláře mohou přes tiskové výstupy a grafy sledovat celkové výsledky.