Jak ověřit správnost dat ve formuláři?

Pořízená data se v jakémkoliv formuláři, při jeho uložení, kontrolují. V případě zjištěných chyb, se zobrazí tisková sestava, která daný problém popisuje. Zároveň se graficky červenou barvou zvýrazní ta pole formuláře, kde jsou chybná data.

Protože se některé kontroly provádí až při elektronickém zpracování formuláře na úřadě, není možné na případné nesrovnalosti dopředu upozornit přímo v ekonomickém software Harmonik. Proto doporučujeme, především u daňových formulářů, ověřit správnost zadaných dat na daňovém portálu

Postup je snadný. Vytvořený formulář se v seznamu formulářů uzamkne Shift+Ctrl+U a poté se provede export dat v XML, viz. menu Import/Export / Dat / Export dat v XML. Uložte si soubor do nějakého adresáře, ze kterého se data formuláře poté načtou k ověření na daňový portál.

Pokud máte připravená data formuláře ke kontrole, pak si v internetovém prohlížeči otevřete stránku daňového portálu, viz. https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/spol/soubor_vyber.faces a zvolte tlačítko "Vybrat soubor". Dále pak postupujte dle informací stránek daňového portálu.