Účetnictví v cloudu, účetnictví online

Službu účetnictví online nabízíme od roku 2020. Služba je dostupná 24h a umožňuje připojit se do vašeho účetnictví odkudkoliv. Data jsou bezpečně uložena na zabezpečeném serveru. K tomuto virtuálnímu počítači/serveru se uživatelé hlásí pomocí aplikace nebo webového prohlížeče zabezpečující spuštění programu Harmonik v cloudu.

Co je to cloud

Cloud obecně představuje místo na internetu, kde se mohou ukládat a uchovávat bezpečně data a také je k těmto datům přístup z více míst. Provoz cloudu je zajištěný výkonými počítači s pravidelnou údržbou a instalacemi potřebných aktualizací systému. Zákazníkovi tak odpadají náklady na provoz vlastního hardwaru, jeho upgrade, aktualizace software nebo řešení při nefukčnosti vlastního počítače nebo ztrátě dat. Cloudové řešení bývá obvykle zálohováno alespoň na dvou úrovních ochrany proti ztrátě dat.

Harmonik v cloudu

Online účetnictví Harmonik v cloudu umožňuje bezproblémový přístup k účetnictví odkudkoli, z libovolného PC či notebooku s Windows, Linuxem či MacOS a to prostřednictvým webového prohlížeče nebo programu pro vzdálené připojení. Vždy také máte jistotu, že pracujete s nejaktuálnější verzí programu, která je k dispozici. Práce v programu se nijak neliší od klasického provozu, když je Harmonik nainstalovaný fyzicky na lokálním PC. Stejně jako u síťové verze je v cloudu podporována současná práce více uživatelů. Rozsáhlé možnosti a funkce jsou k dispozici pro účetní firmy, které mohou dát svým zákazníkům přístup k prohlížení dat, pořizování primárních dokladů nebo importu elektronických výpisů z banky. Právě cloudové řešení řadu z těchto funkcí výrazně usnadňuje, zlepšuje nebo umožňuje. 

Online demo

Fungování online účetnictví si můžete vyzkoušet v naší demodatabázi. Nejdříve si stáhněte a nainstalujte aplikaci zabezpečující spuštění programu Harmonik v cloudu. Stažení a instalace aplikace je velmi rychlá.

 Setup-ConnectionClient.exe - Aplikace pro připojení, velikost: 6 MB

Jakmile máte nainstalovanou aplikaci pro připojení, stáhněte si ještě spouštěcí soubor. Na odkaz klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte možnost "Uložit odkaz jako" a soubor si uložte nejlépe na plochu vašeho PC. Pokud soubor z plochy spustíte, po chvíli se vám zobrazí přihlašovací obrazovka do software Harmonik. Přihlašovací jméno do demo databáze je "demo" a přístupové heslo "ddd".

 Harmonik-demo-cloud.connect - Spouštěcí soubor pro databázi demo

Pokud se vám nepodaří se připojit, pravděpodobně to bude  způsobené vyčerpáním povoleného limitu současně připojených uživatelů. Zkuste se tedy v tomto případě připojit později.

Cena

Poplatek za služba se odvíjí podle počtu firem, které jsou na cloudu provozovány a podle počtu uživatelů, kteří mají k těmto firmám přístup a mohou s nimi pracovat. Více v našem ceníku služeb.