Aktuality

V oblasti mezd od 1.1.2021 dochází ke změnám především v souvislosti s tzv. daňovým balíčkem, jenž představuje zákon 609/2020 Sb. a jenž mění některé další zákony, např. 586/92 Sb. o daních z příjmů. Superhrubá mzda, daně z příjmů a zvýšení slevy na poplatníka Změnou zákona dochází ke zrušení tzv. "superhrubé mzdy", tedy hrubé mzdy... Více »
Vážení uživatelé, dovolujeme si vám oznámit, že 23.12.2020 je naše firma zavřená. V naléhavých případech nás prosím kontaktujte přes e-mail, který budeme kontrolovat a pokud bude něco neodkladného, tak se budeme snažit v co nejkratším možném termínu nastalý problém vyřešit. Přejeme vám všem klidné svátky.
Při zpracování mezd za období 10/2020 může nastat potřeba zadat ošetřovné v důsledku uzavření škol. Jestli má zaměstnanec nárok na ošetřovné je přehledně popsáno na stránkách MPSV. Ze zákona není možné čerpat ošetřovné během prázdnin a tzv. ředitelského volna. Konkrétně v týdnu 26. 10. – 1. 11. došlo k souběhu několika typů dnů – státní... Více »
Po skončení čtvrtletního (6-8/2020) osvobození odvodů sociálního pojistného za zaměstnavatele, je nutné podat přehledy o výši pojistném za měsíc září (a za další měsíce) zase na původním formuláři vzor PVPOJ2019. Níže uvádíme vyjádření technického oddělení Správy sociálního zabezpečení, proč není možné používat vzor PVPOJ2020.  Naším... Více »
Firmy do 50 zaměstnanců nebudou muset platit sociální pojištění. Sněmovna dne 16.6.2020 schválila rozšíření programu Antivirus. Návrh rozšiřuje dosavadní program Antivirus o nový režim C, který spočívá v odpuštění plateb odvodů na sociální pojištění. Týkat se bude firem do 50 zaměstnanců. MPSV tak poskytuje další cílenou podporu pro... Více »