Jak přidat logo nebo podpis do tiskové sestavy?

Většina tiskových sestav (faktury, dodací listy apod.) obsahuje ve svém základu obrázkové pole, které je možné vyplnit vlastním logem. Logo musí být ve formátu BMP. Připravený obrázek pak musí mít název logo.bmp (je podstatné, aby celý název souboru byl malými písmeny). Rozměry obrázku jsou libovolné, ale vzhledem k omezenému místu v tiskových sestavách, doporučujeme, aby jeho rozměry nepřesáhly šířku 300px a výšku 200px.

Pokud máte logo připravené, můžete přistoupit k jeho načtení do ekonomického software Harmonik. V základní obrazovce, zvolte menu Editory / Editor sestav a grafů. Zobrazí se seznam uživatelských sestav. Vstupte do detailu jakékoliv z nich, přes Shift+F10. Nyní jsou v pravé části obrazovky záložky Data1 až Data5 a záložka Obrázky. Tu zvolte. Ze žlutého výběrového boxu vyberte logo.bmp a přes tlačítko "kamery", která je hned vedle výklopného boxu, načtěte připravené logo. Po načtení se logo zobrazí pod výklopným boxem a tím je připraveno k použití.

Obdobným způsobem je možné nahrát také naskenovaný obrázek vašeho podpisu, který bude sloužit jako podpis pro faktury. Podpis musí být také ve formátu BMP a název souboru je razitko.bmp.

Po nahrání příslušných obrázků ukončete editor Sestav a grafů, tj. Shift+F10 (zpět do seznamu sestav) a pak Ctrl+X (ukončení modulu). Nyní najdete své logo v podporovaných tiskových sestavách.