Aktualizace Windows 10 bulid 1803

Společnost Microsoft v minulých dnech uvolnila svojí poslední aktualizaci (build 1803), která skončila na mnoha PC nefunkčním systémem. Aktualizace se v některých případech může dotknout také uživatelů našeho ekonomického programu Harmonik. Po provedení aktualizace Windows a restartu PC se program Harmonik nespustí a to ani po delší době. Problém je v tom, že se po restartu po aktualizaci Windows, nespustí služby databázového serveru PostgreSQL. Služby je proto nutné spustit ručně. Při dalším restartu (resp. vypnutí/zapnutí) PC se již služby PostgreSQL obvykle spustí automaticky. Jakmile jsou spuštěny služby PostgreSQL, je funkční také připojení do programu Harmonik.

Jak spustit služby PostgreSQL je popsáno v sekci Podpora / FAQ - často kladené dotazy - Technická řešení - Jak spustit služby PostgreSQL.  

Aktualizace Windows 10 bulid 1803 | harmonik.cz - účetní a ekonomický program

Chyba

Chybová zpráva

Recoverable fatal error: Argument 1 passed to xmlsitemap_node_create_link() must be an instance of stdClass, boolean given, called in /home/www/harmonik.cz/www/harmonik.cz/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module on line 28 and defined ve funkci xmlsitemap_node_create_link() (řádek: 194 v souboru /home/www/harmonik.cz/www/harmonik.cz/sites/all/modules/xmlsitemap/xmlsitemap_node/xmlsitemap_node.module).
Na stránce došlo k neočekávané chybě. Zkuste to později.